Klubist

HC Tallase ajalugu

Spordiklubi HC Tallas on Tallinnas, Kuristiku Gümnaasiumis tegutsev käsipalliklubi, mis on asutatud 1997. aastal endise spordiklubi ETK baasil. HC Tallase eestvedaja ja peatreener Jüri Lepp asutas klubi eesmärgiga luua noortele poistele võimalus tegeleda spordiga. Klubi nimi tuleneb kahe sõna lühendist (HC – Handball Club ehk eesti keeles käsipalliklubi; Tallas – lühend sõnadest Tallinn/Lasnamägi).

HC Tallas on klubiliikmete arvukuselt üks suurimaid käsipalliklubis Eestis. Klubi koosseisu kuulub mängijaid vanuses 7 – 28. Enamik noortest mängijatest omandab haridust Kuristiku Gümnaasiumis, kuid treeningutel käib ka poisse teistest Tallinna linna koolidest. Treeneriteks on peatreener Jüri Lepp, Mihkel-Matteus Luik, Eddy Leitsar ning Kaspar Lees.

HC Tallas korraldab 2010. aastast Balti riikide suurimat käsipalliturniiri Tallinn Handball Cup´i.

Lasnamäe linnaosa saavutuste poolest kõige tugevaim pallimänguklubi HC Tallas kuulub Eesti käsipalliklubide paremikku. Lisaks kõikides noorte vanuseklassides osalevate poiste võistkondadele on klubil ka meeskond Eesti meeste meistriliigas, mida treenib Eesti üks tuntumaid käsipallitreenereid Jüri Lepp. Klubi peatreeneril on väga pikk treeneritöö staaž, mille jooksul on ta juhendanud Eesti noorte, juunioride ja meeste käsipallikoondiseid. Oma pika karjääri jooksul on ta treeninud meeste klubisid nagu Tallinna Kooperaator, HC Kehra ja HC Tallas. Lepp on treenerina võitnud hulgaliselt Eesti meistri- ja karikavõistluste kuldmedaleid nii meeste kui ka noorte arvestuses.

Mis on KÄSIPALL?

Käsipall on viimasel ajal tõusnud Eestis üheks populaarseimaks pallimänguks jalgpalli, korvpalli ja võrkpalli kõrval. Mängu põhiülesandeks on visata pall käega vastaste väravasse ning takistada vastast sama tegemast. Käsipallitreeningut loetakse üheks universaalseimaks spordialaks, kus vaja lisaks jooksmisele, hüppamisele ja viskamisele arendada võrdselt kõiki lihasgruppe.

Käsipall on väga populaarne Euroopas, eriti Skandinaavias, Saksamaal, Prantsusmaal, Ungaris ja Hispaanias.  Tuntumad HC Tallase kasvandikud on Risto Lepp, Marius Aleksejev, Ravo Voosalu, Martin Johannson, Marko Slastinovski, rahvusvahelise kategooria kohtunik Martin Lillepea. Eesti korvpalli meeste koondisse jõudis Martin Viiask. Eesti noortekoondisse jalgpallis jõudis  Erkki Junolainen.