Balti liiga: Mistra võitis kindlalt ASK Zemessardze/LSPA

Mistra alistas kodus ASK Zemessardze/LSPA seisuga 33:23 ning hoiab A-grupis esimest kohta!

“Mistra oli enne tänast võtnud Balti liigas kaks võitu, kui Leedu turniirilt naasti eelmises voorus nelja punktiga. Mängu alguses jagati kohe kolm kaheminutilist karistust ning neist tuli paremini välja Mistra kui kaheksandal minutil tegi Jurii Sokorovich seisuks 5:3. Matši ohjad püsisid võõrustajate käes ning üheksa minutit hiljem suurendas Serhii Orlovskyi nende edu neljaväravaliseks. Vahepeal kahe peale kahanenud edu, suutsid Mistra mehed siiski poolajaks taas viie peale tuua. Marko Zlatinovski viskas numbriteks 17:12.

Teise perioodi alguses suurendas koduvõistkond vahet veelgi ning selleks hetkeks juba seitse väravat visanud Orlovskyi tegi seisuks 23:15. Edasi visati väravaid kordamööda, kuid ohtlikuks lätlased Mistrale ei saanud. 46. minutil tabas joonelt eestlastele Sokorovich, veidi hiljem vastas Kristians Kelerts ja tablool olid numbrid 27:19. Võõrustajad said kohtumise lõpus teha ohtralt vahetusi ning lõppseisuks tegi Martin Kalvet karistusviskest 33:23.

Mistra eest viskasid Orlovskyi seitse ja Vladyslav Naumenko ning Arno Vare neli väravat. Lätlaste poolelt vastas Martins Stepulenoks-Stukanovs 100 protsendilise täpsusega kuue tabamusega. “Esimese asjana sooviksin kiita kõiki fänne, kes meid täna kodusaali toetama tulid. Me olime mänguks hästi valmistunud. Teadsime, et vastased üritavad palju kiirrünnakuid teha ning suutsime neil selle elemendi elimineerida. Rünnakul pidasime oma joonisest kinni ja see kõik tõi meile täna positiivse tulemuse,” ütles eestlastel mängujuht Naumenko pärast kohtumist.” (Eesti Käsipalli Liit)