HC Tallas/Tallinna Spordikool avas Viljandis punktiarve

Loe handball.ee artiklit.

Juba pühapäeval alguse saanud meeste esiliiga neljas voor mängitakse lõpuni järgmise kolme päeva jooksul. Viljandis kohtusid kolmapäeva õhtul Viljandi Spordikool/Pärnu ja HC Tallas/Tallinna Spordikool ning pealinlased kirjutasid liigatabelisse esimesed punktid, võites tulemusega 34:30 (19:12).

HC Tallas/TSK alustas hooaega kahe suure kaotusega kogenud meestest koosnevate HC Tallinn 2 ja Põlva/Arcwoodi vastu. Nüüd oli vastas hoopis noorem tiim, sest Viljandi SK/Pärnu vanim pallur oli 17-aastane Karl Kask. Mulkide ja pärnakate ühendvõistkonnal oli liigatabelis juba viik SK Tapa/Tapa VSK-ga ning viimati kaotati TKA/Audentesele 23:24.

Karl-Vahur Vahemets viis kodumeeskonna kahel korral juhtima, ent seitsmendaks minutiks oli pärast Kermo Pildeni kaht tabamust 5:2 ees Tallas. Pealinlaste edu püsis, ehkki 16. minutil vähendas selle minimaalseks alles 14-aastane Johannes Pertelson. Siis aga sai Tallas tõhusamalt mängu käima ja Greg Gornischeff tegi 22. minutil 14:8.

Poolajavile eel rebisid külalised vahe korraks juba kaheksale väravale, kui kolm korda järjest tabas Rasmus Miller. Vaheajaseisuks viskas Pertelson 19:12 ja tulistas teise pooltunni algul veel kaks väravat. Kiirelt taastasid Miller ja Danel Žigadlo tallaslaste turvalise edu, aga 43. minutil spurtis uuesti kodumeeskond.

Üks värav Kristjan Heinlalt ja kaks Jaan-Paul Varikult ning seis oli 25:20. Pertelson tõi Viljandi/Pärnu 52. minutil juba nelja värava kaugusele, 29:25 ning külaliste peatreener Jüri Lepp võttis meeskonna minutiks kokku. Juhised jõudsid kohale vaid põgusalt, sest Jaan Läänmäe ja Pilden suurendasid korraks vahet.

Siis tuli Heinla, Kase ja Pertelsoni tabamustest 56. minutil seisuks 31:28. Võõrustajad jäid aga vähemusse ning lähemale ei saanud – HC Tallas/Tallinna Spordikool võttis 34:30 võidu ja avas punktiarve. Žigadlo viskas kümme, Miller seitse ja Pilden kuus väravat. Kaotajate poolel tabas mängu parimana Heinla 11 ning Pertelson kaheksa ja Vahemets seitse korda.