Kaitse on tekitanud Raasiku/Mistra meeskonna jaoks viimastes kohtumistes peavalu

Raasiku/Mistra teenis Balti liigas kaotuse

Raasiku/Mistra jäi Balti liigas alla Tapa meeskonnale ja sai turniiritabelisse kolme võidu kõrvale üheksanda kaotuse.

Laupäeval võõrsil Tapa meeskonnale 24:26 alistunud Raasiku/Mistra käsipallurite enamik viimaseid etteasteid on möödunud sarnaste stsenaariumide järgi. Meeskond on peatreener Jüri Lepa taktikepi all tegutsenud tarmukalt, ent eksimused kaitses ja skoori tegemise võimaluste luhtumised on lubanud konkurentidel asuda paari-kolme väravaga juhtima. Tagaajaja roll on võrdsete klubide heitluses tänamatu, keeruline on mahajäämust tasa teha.
Tapal avanes Arno Varel võimalus lõpuheitluses seisul 24:25 7 meetri karistusviskega viigistada, kuid värav jäi lukku.
Lepa sõnul esitas Vare väga kõva soorituse, lõpus andsid tunda noormängija napid kogemused. Peatreener usaldab püüdlikku koolipoissi: “Võib-olla oleks 17-aastaselt käsipallurilt meeskonna lõpuni vedamist ja otsustavate väravate viskamist liiga palju tahta. Tasavägises mängus oleneb palju väikestest momentidest, mis poole vaekauss läheb, seekord kaldus Tapa meeskonna kasuks.”
Rauno Aus viskas Raasiku/Mistra kontosse kuus väravat. Lepa sõnul jäi ka temal otsustavatel hetkedel paar skoorimise võimalust realiseerimata.
Peatreener kommenteeris: “Tahtsime natukene lihtsalt saada väravaid saada. Vastase väravavaht polnud nii kõva, et teda ei saanuks üle mängida.”
Lepa hinnangul kogunes karistusminuteid olulistel momnetidel, mis võimaldas väljakuperemeestel initsiatiiv haarata ja seda ka hoida.
“Tunda andis, et kaitses polnud hüppeliigese vigastust ravivat Marko Slastinovskit,” lausus Lepp. “Vahur Oolup võttis rünnakute lõpetamise enda peale ja tegi meile keskelt palju pahandust. Tapa meeskonnas pole palju skooritegijaid, aga nii Rail Agen kui ka Oolup tegid otsustavatel hetkedel meile ära.”
Kaks väravat viskas äsja värvatud Venemaa käsipallur Vladimir Žitnikov, kelle kasulikkuses pole Lepp aga veel otsusele jõudnud.
“Žitnikov on osav ja kaval mängumees, aga tema füüsiline seisund pole hea. Kas saame teda ka edaspidi kasutada, tuleb lähemal ajal otsustada. Selleks et võõrleegionäri meeskonda jätta, peaks ta olema Eesti mängijatest tugevam.”
Väravas seisid nii Kristian Käbi kui ka Viktor Nikolajev. “Ei saa öelda, et meie väravavaht olnuks parem kui vastaste oma,” sõnas peatreener.
Nii Aus kui ka Juri Sohhorovitš viskasid kuus, Vare neli, Rauno Kopli kolm ja Žitnikov kaks väravat, tabamuse lisasid Sander Sven Annula, Enrico Anton ja Aleksander Kesküla.
Nädalavahetusel seisavad Raasiku/Mistral ees kaks Balti liiga matši Leedus, laupäeval Kaunase Granitas-Karysega ja pühapäeval Alytuse Varsa-Stronglasesega. Siis saavad käsipallurid taastuda ja energiavaru laadida. Taas hakatakse üheskoos harjutama pärast jõulupühi.
“Üldkehalist ettevalmistust on vaja putitada,” ütles Lepp. “Pole lihtne leida parim viis, et taktika toimiks ja meeskond tegutseks nagu ühtne rusikas. Tuleb kõvasti tööd teha.”

Foto: Gertrud Alatare

Raasiku/Mistra pressiteenistus