ML: Peale esimest vooru Mistra teisel kohal

Täna kohtusime HC Tallinnaga, kus alistasime seisuga 27:30.

Vladyslav Naumenko 5 väravat
Danel Žigadlo 4 väravat

Eesti Käsipalli Liit
“Esimene poolaeg

Kalevi Spordihallis sai vastaspinkidel näha juhendamas isa-poja duo-t, kui HC Tallinna treeneriks oli Risto Lepp ning Mistra pingil seisis tema isa, Jüri Lepp. Külalised haarasid mängu alguses ohjad oma kätte ning 10. minutil viis Rauno Aus nad 5:1 ette. Kohtumise initsiatiiv püsis kindlalt Mistra poolel ning 25. minutiks oli võõrustajate loots juba pidanud ära kasutama kaks time-outi. HC Tallinn küll vähendas veel esimesel poolajal korra vahet, kuid garderoobi mindi siiski Sander-Sven Annula värava järel seisult 18:8. Kusjuures Mistra poolelt oli skoorinud rohkem mängijaid, kui HC Tallinnal oli protokollis kokku – 11.

HC Tallinn võitles teisel poolajal õhukese koosseisuga kõvasti ning samm-sammult astuti vastastele lähemale. Ühel hetkel tegi Mistra ohtralt vahetusi ning suures eduseisus võidi arvata, et mäng on tänaseks mängitud, kuid vastased sellega nõus ei olnud. 55. minutil juhtis HC Tallinn teist perioodi 17:10 ja vahe oli kahandatud vaid kahele. Vladyslav Naumenko tõi külaliste poolt siiski seisuks 28:25 ning nende esimesel poolajal kätte võidetud edu oli täna piisav ja lõppseisuks jäi tabloole 30:27.

HC Tallinna poolt oli täna resultatiivseim Markus Oliver Mädo kümne tabamusega. Mistra kasuks viskas Naumenko 5 väravat. “Alustasime mängu hästi ja suutsime suure edu kätte võidelda. Rünnak ja kaitse mõlemad toimisid ning saime lihtsaid väravaid. Teisel poolajal aga tegime palju praaki ning ükski mänguelement enam välja ei tulnud. Peab ütlema, et vähemalt saime kehva esitusega kaks punkti kätte,” analüüsis Mistra mängija Marko Slastinovski matši järel.

Kui kõik võistkonnad on omavahel kohtunud juhib Eesti meistrivõistlusi täiseduga Põlva Serviti, neile järgneb Mistra, kellel on viiest mängust kirjas kaheksa punkti. Kolmandal kohal oleval Tapal on kolm võitu ja seejärel on Viljandi HC nelja punktiga. Kehra on kogunud ühe võidu ning HC Tallinn asetseb kuuendana nulli peal. Võistkonnad jätkavad nüüd karikavõistlustega, kui pühapäeval alustavad veerandfinaalidega Mistra ja Viljandi HC ning kõik finaalturniirile pääsejad selguvad 9. novembril.”