Raasiku/Mistra kaotas Leedus mõlemad mängud tasavägises lõpuheitluses

Raasiku/Mistra käsipallurid jõudsid nii kohtumises VHC Šviesa Vilniuse kui ka HC Vilniuse vastu võidu lävele, ent jäid siiski ühe väravaga alla.

Laupäeval, 20. novembril Leedu meistermeeskonna VHC Šviesaga mõõtu võttes asus Raasiku/Mistra esimesel poolajal 18-aastase Patrick Padjuse viskest juhtima 6:4, kuid eduseisul 11:9 muutus võõrustajate kaitse ületamine raskeks ja vaheajale minnes juhtis Vilniuse meeskond 16:14.
Teise poolaja alguses suurendasid väljakuperemehed edu neljale ja peagi viiele väravale. Taas algas tagaajamine, mis on olnud Raasiku/Mistra meeskonna saatus sel sügisel mitmel korral.
Aleksander Kesküla viskas kaks väravat, Rauno Kopli ja Sander Sven Annus ühe ning tabloole ilmusid viiginumbrid 25:25. Jälle libisesid võõrustajad kahe väravaga ette. Väga heas hoos olnud Vladislav Naumenko leidis võimalusi pall väravavõrku saata, kuid kaotusest 31:32 polnud pääsu.
Sarnane stsenaarium kordus pühapäeval Vilniuse lähedases väikelinnas peetud kohtumises HC Vilniusega. Võrdne heitlus viis meeskonnad poolajale väljakuperemeeste 15:14 eduseisul. Teisel poolajal kasvatasid nad vahe kolmele väravale ja pärast palli lennutamist tühja puuri juhtisid 29:26.
21-aastaseks saanud Martin Neruti ja Kesküla tabamused tõid tabloole viigi 31:31. Võiduvärava tegi võõrustajate edukaim ründaja Mindaugas Urbonas 7 meetri karistusviskega ja Jüri Lepa hoolealuste katse viik jalule seada läks luhta.

“MÄNGE VÕIDETAKSE KAITSEGA”

Lepa sõnul olid mängud üsna sama näoga: “Jõudsime tagaajaja rollist viigini ja võit oli lähedal. Mänge võidetakse kaitsega, meil mingid kohad ikka logisevad päris palju ja mõlemas kohtumises kasutasid vastased meie vajakajäämised ära.”
Raasiku/Mistra peatreener kordas varem räägitut: “Kuna meil tuleb Balti liigas pidada kaks matši järjest, siis olid ka seekord teises kohtumises vastased värsked ja puhanud, meil oli aga seljataga eelmise päeva raske mäng. Nad olid meie tegutsemist näinud ja teadsid, kus anname järele.”
Hea märk oli, et Raasiku/Mistra käsipallurid tõestasid taas enda konkurentsivõimet Balti liigas. Suvel alanud kehaline ettevalmistus lõi korraliku alusmüüri, uued välismängijad Naumenko, Viktor Nikolajev ja Juri Sohhorovitš on samm-sammult sulanud meeskonda, koostöö tõhustamine on toonud võite nii Balti liigas kui ka kodustes sarjades.
“Nüansse, mida saame parandada, on kindlasti mitmeid,” lausus Lepp.
Laupäevase mängu resultatiivsus jagunes nii: Naumenko 13, Sohhorovitš 7, Padjus 3, Kopli 3, Keskküla 2, Annus 2 ja Rasmus Varik 1.
Pühapäevase mängu väravate viskajad: Enrico Anton 7, Sohhorovitš 6, Naumenko 6, Nerut 4, Annus 2, Kopli 2, Kesküla 2, Arno Vare 2. Jalavigastust trotsinud Marko Slastinovski andis panuse kaitses.
Lepa sõnul on mängujuhi Naumenko enda osa suurendanud, joonemängija Sokorovitš tegutses hästi ja Nikolajevi laupäevane tõrjetöö oli väga heast klassist. Meeskond on teinud väikesi edusamme.
Esmaspäeval saavad käsipallurid jõuvaru taastada. Teisipäeval treenitakse ja kolmapäeval seisab ees Eesti meistrivõistluste matš SK Tapa meeskonnaga.
“Meestel võib näha väsimuse märke ja kerged vigastused segavad, koormus on olnud päris suur. Tapa meeskond võitis HC Kehra Horizon Pulp & Paperit ja pusis kõvasti Põlva Servitiga. Tuleb palju vaeva näha, et neilt midagi kätte saada,” lausus Lepp.