Raasiku/Mistra alistus Eesti meistriliiga esikohasoosikule Põlva Servitile

Raasiku/Mistra meeskond heitleb meistriliigas neljanda kuni kuuenda koha pärast, esikolmik läheb oma teed.

Raasiku/Mistra käsipallurid pidasid Arukülas peetud mängus liidermeeskonna Põlva Servitiga esimesel poolajal sammu, ent teisel poolajal pääses maksvusele tiitlikaitsja ühtlasem koosseis ja pikem vahetusmeeste pink.
Markus Kask ja Marko Slastinovski viisid kodumeeskonna ette 2:0. Tasavägist heitlust jagus seisudeni 6:6 ja 9:10. 26. minutist alates viskasid Venemaa käsipallur Anatoli Tšezlov, Robin Oberg ja Mathias Rebane kolm väravat järjest ning poolajapuhkusele mindi Põlva meeskonna juhtimisel 13:9.
Teisel poolajal kasvatasid Serviti käsipallurid järjekindlalt edu. Kaasa aitas külaliste väravavaht Jürgen Lepasson, kes tõrjus kolm 7 meetri karistusviset. Põlvalased viskasid järjest viis väravat, juhtisid 27:18 ja võitsid 28:20.
Raasiku/Mistra peatreener Jüri Lepp kasutas rohkem ka vahetusmängijaid, et anda neile võimalusi kogemusi hankida kohtumisteks meistriliiga lähirivaalide SK Tapa ja HC Kehra Horizon/Pulp & Paperiga.
Lepp kahetses avapoolaja viimaseid minuteid, kui vastased teenisid järjest väravaid: “See oli katastroof. Kui ise ei suuda oma võimalusi realiseerida, siis tehakse sulle endale kiiresti tagasi. Juhul kui oleksime suutnud tasavägises mängus püsida, olnuks ka vastastel pinge peal, aga seda me ei suutnud. Samas ei saa öelda, et tegutsesime kehvalt. Teisel poolajal saime vahe neljale väravale, aga Põlva meeskonna ühtlasem koosseis lubas panna kogu aeg tempot juurde. Võis ette arvata, et me ei pea sama tempoga kaua vastu.”
Kodumeeskonna kasuks viskasid Vladislav Naumenko seitse, Sander Sven Annula neli, Slastinovski ja Kask kolm väravat.
Raasiku/Mistra meeskonnast lahkus kahepoolsel kokkuleppel hooaja keskel palgatud Venemaa käsipallur Vladimir Žitnikov, kes oli juba tõusnud oluliseks tegijaks. Lepa sõnul arutasid nad üheskoos, et Vene Föderatsiooni sõjalise kallaletungi tõttu Ukrainas on õigem koostöö lõpetada ja leegionärist käsipalluril naasta kodumaale. “Leidsime, et see on parem nii talle kui ma meeskonnale,” lausus peatreener.

Järgmise mängu peab Raasiku/Mistra 30. märtsil Arukülas Kehra meeskonnaga.

HANDBALL.EE uudised

“Arukülas alustas Raasiku/Mistra isukalt ning Markus Kask ja Marko Slastinovski tulistasid kodumeeskonna 2:0 ette. Seitsmendaks minutiks haaras ohjad Serviti ja Arturs Meikšans viis külalised esmakordselt juhtima, 4:3. Mõlemad meeskonnad tegid ohtralt söödu- ja viskepraaki ning skoor oli visa kasvama.

Veel 26. minutil oli põlvalaste edu minimaalne, kui juhiti 10:9, kuid siis tabasid järjest Anatoli Tšezlov, Robin Oberg ja Mathias Rebane ning puhkepausile mindi seisul 13:9. Sihik saadi vaheajal paika ning heas viskehoos olid Vladislav Naumenko ja Carl-Eric Uibo. 41. minutil kasvatas Henri Sillaste külaliste edu kuueväravaliseks – 20:14.

Veel võitles Raasiku/Mistra ja Naumenko tegi 22:18. Serviti jäi platsile neljakesi, kuid Jürgen Lepasson tõrjus põlvalaste väravasuul kaks karistusviset järjest ja hoopis põlvalased spurtisid eest. Seitsme minutiga tegi tiitlikaitsja 5:0 vahespurdi ning Markel Veiko tabamusest tuli 27:18.

Serviti võttis lõpuks 28:20 võidu ning jätkab kaotuseta liigaliidrina. Uibo viskas võitjate kasuks seitse, Tšezlov kuus ja Sillaste kolm väravat. Kaotajatel tabas Naumenko seitse, Sander Sven Annula neli ning Slastinovski ja Kask kolm korda.”