Raasiku/Mistra murdis esimest korda HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vastupanu

Raasiku/Mistra käsipallurid rõõmustasid poolehoidjaid Aruküla spordihoones peetud Eesti meistrivõistluste mängu võiduga.

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper oli paremuse maksma pannud septembris Balti liiga kohtumises viie väravaga ja nädal tagasi Eesti karikavõistluste veerandfinaali avamängus kuue väravaga. Ka seekordne duell algas Raasiku/Mistra käsipalluritele pisut halvaendeliselt.

Pärast Vladislav Naumenko väravast juhtima minekut 3:2 takistas kehralaste väravavaht Mikola Naum järjepanu mitu võõrustajate rünnakut, nende seas ka Naumenko 7 meetri karistusviske. Väljakuperemeeste väravapõua ajal asusid Kehra käsipallurid juhtima 8:4.
Ent Raasiku/Mistra mängijad ärkasid ja riburada leidsid nende visked tee Mikola Naumi seljataha. Enrico Anton realiseeris 7 meetri karistusviske ja tema tabamus seadis jalule viigi, poolaeg lõppes 11:11.
HC Kehral puudus oluline jõud, nädala alguses õlaoperatsioonil käinud Dmõtro Jankovski. Kuivõrd mõjutas tema puudumine vastupanu, on raske hinnata, igatahes tunnetasid Raasiku/Mistra käsipallurid kehralaste haavatavust.
Teise poolaja keskpaigas jooksis rünnakule 17-aastane Arno Vare, kelle viskest sahises väravavõrk kahel korral järjest. Taas oli täpne ka Marko Slastinovski vise. 47. minutil suurendas Antoni kavalalt sooritatud 7 meetri karistusvise edu kolmele väravale.
Pidurdamatult tegutsenud David Mamporia vähendas küll kaotusseisu, kuid võõrustajad enam kättevõidetut ei loovutanud. Martin Neruti kolm väravat kindlustasid edu ja Vare tabamus vormistas võidutulemuse 26:23.
Slastinovski viskas võitjate kontosse 6, Nerut 5, Anton ja Vare 4, Naumenko 3 ja Juri Sokorovitš 2 väravat, Rauno Kopli ja Aleksander Kesküla tabasid korra.

HARJUTATI ROHKEM VISKAMIST, VÄHEM TAKTIKAT

Raasiku/Mistra peatreener Jüri Lepp jäi võidurõõmu väljendades vaoshoituks: “Taas oli meie omavaheline kohtumine tasavägine. Tundus, et kehralastel oli seekord natuke vähem jaksu, aga ise andsime oma võimalused käest. Lootsime juba esimesel poolajal eduseisu saada, mäng oli närviline ja rabe. Teisel poolajal tegutsesime oluliselt paremini. Kaitse oli taas korras, rünnak aga tsipake parem kui karikavõistluste mängus.”
Pärast allajäämist möödunud nädalal harjutasid Raasiku/Mistra käsipallurid rohkem viskamist, vähem taktikat.
Jüri Lepa sõnul tekitas nädal tagasi palli väravasse saatmine suurt probleemi: “Ilmselt ongi vaja hakata treeningutel rohkem viskama.”
Koolipoisi Arno Vare söakat tegutsemist tasub kindlasti esile tõsta.
“Kuna Rauno Aus oli haige, asendas Vare teda vasakul äärel ja mängis oma koha hästi välja. Ta on füüsiliselt tugev, puhas viskaja, kellele meeldib visata,” lausus Lepp.
9. novembril kohtuvad Raasiku/Mistra ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper karikavõistluste veerandfinaali korduskohtumises.
“Peame võitma seitsme väravaga, et saada poolfinaali. Kindlasti üritame, alla pole andnud,” ütles Lepp.