Raasiku/Mistra noppis Leedus punkte

Loe handball.ee artiklit

“Raasiku/Mistra jahtis hooaja neljandat võitu Balti liigas vahetult tabelis eestlaste ees oleva Alytuse Varsa-Stronglasasi vastu. Kohtumine kulges avavilest lõpusireenini ülimalt tasavägiselt ja sai dramaatilise lõpu. Ukrainlasest mängujuht Vladislav Naumenko viskas Raasiku esimesed viis väravat, kuid mänguseis oli 5:5.

Poolajavileks juhtisid külalised 12:11 ja 35. minutil saadi Enrico Antoni tabamuse läbi 15:13 ette. Peagi haaras kontrolli Varsa, aga põhimõtteliselt visati väravaid pikalt kordamööda ja tabloolt käisid läbi kõikvõimalikud viigiseisud. Murdemoment tundus tekkivat kümme minutit enne lõppu, kui võõrustajad 25:22 ette said.

Raasiku vastas aga 4:0 vahespurdiga, mille lõpetuseks viis Vladimir Žitnikov külalised 26:25 juhtima. 105 sekundit enne lõppu tõi Rauno Ausi vise 27:27 viigi, mõlemad meeskonnad ebaõnnestusid rünnakul ning väravavaht Kristian Käbi saatis palli koos sireeniga üle väljaku vastaste tühja väravasse!

Magusa 28:27 võidu saanud Raasiku täpsemad snaiprid olid Naumenko seitsme ning Aus ja Anton nelja väravaga. Varsa-Stronglasasi ja kogu kohtumise parimana tabas Žygimantas Micevičius kaheksa korda.

“Väga tubli võitlus poistelt – kordagi ei antud alla, ehkki vastasel oli initsiatiiv ja juhtis rohkem. Magus võit, sest kaua võib ühe väravaga leedukatele alla jääda,” vihjas Raasiku/Mistra peatreener Jüri Lepp kahele 31:32 kaotusele, mis kuu aega tagasi Vilniuse klubidelt saadi.

“Võidumaitset teeb natuke mõrudamaks tõsiasi, et Rauno Kopli vigastas raskelt põlve ja viidi haiglasse. Eks mängude arvud ja koormused on suured olnud ning kuna Rauno asendaja Marko Slastinovski on ka eemal olnud, siis sellised traumad juhtuvadki,” tunnistas Lepp.Raasiku/Mistra jahtis hooaja neljandat võitu Balti liigas vahetult tabelis eestlaste ees oleva Alytuse Varsa-Stronglasasi vastu. Kohtumine kulges avavilest lõpusireenini ülimalt tasavägiselt ja sai dramaatilise lõpu. Ukrainlasest mängujuht Vladislav Naumenko viskas Raasiku esimesed viis väravat, kuid mänguseis oli 5:5.

“Võidumaitset teeb natuke mõrudamaks tõsiasi, et Rauno Kopli vigastas raskelt põlve ja viidi haiglasse. Eks mängude arvud ja koormused on suured olnud ning kuna Rauno asendaja Marko Slastinovski on ka eemal olnud, siis sellised traumad juhtuvadki,” tunnistas Lepp.”

Teises mängus pidi Raasiku aga tunnistama kaotust.

Loe Handball.ee

“Raasiku/Mistra kohtus pühapäeval Kaunase Granitas-Karysiga, kel päev varem mängu polnud. Laupäeval dramaatilise võidu Alytuse Varsa-Stronglasasi üle saanud raasikulased alustasid aga hästi. Peamiselt Vladislav Naumenko ja Martin Neruti vedamisel oldi avapoolajal parimal juhul nelja väravaga juhtimas. Puhkama mindi Neruti tabamusest 14:12 eduseisus.

Teisel poolajal tõstis Granitas tempot ja väsimus sai külalistest võitu. Leedukad rebisid vaikselt, aga kindlalt vahet suuremaks, juhtisid 49. minutil 26:20 ja võitsid 29:26. Lõpuni võidelnud Raasiku/Mistra kasuks viskas Naumenko kaheksa, Nerut kuus ja meeskonna värskeim liige Vladimir Žitnikov neli väravat.”