Raasiku/Mistra tähistas peatreener Jüri Lepa sünnipäeva avavõiduga Balti liigas

Täna, 25. septembril täitus Jüri Lepa elulooraamatus 63 aasta. Peatreeneri esimesed õnnitlejad ööbimispaigas Valgas olid hoolealused. Siis sõideti Läti väikelinna Ludzasse, kus pärastlõunal sepistati üheskoos 33:23 ajalooline võit kohaliku meeskonna SK Latgolsi üle.
Jüri Lepa sõnul ilmnes meeskondade tasemevahe esimestest minutitest alates: “Oma rumaluste tõttu lasime lätlastel üpris kaua mängus püsida, olnuks loogiline, kui saavutanuksime kiiremini kindla edu.”
Tasapisi, kuid järjekindlalt pani Raasiku/Mistra oma jõu maksma. Rauno Ausi viskest süttisid tablool numbrid 15:10 ja poolaeg lõppes 18:13. Teise poolaja esimest kümmet minutit valitsesid Lepa hoolealused ja tüürisid kohtumise võidusadamasse.
“Lahendasime arvukalt kiirrünnakuid, võib-olla kohati kiirustasime, oleksime võinud rahulikumalt lahendusi otsida,” vaagis Lepp taktikat. “Homme Ogres tuleb vastu teisest puust meeskond. Riia Celtnieks loobus Balti liigas osalemisest ja andis osa käsipallureid Ogrele, ka meie väravavaht Viktor Nikolajev pidi algselt tõmbama selga Celtnieksi särgi.”
Võitjatel tegid skoori 10 meest. Vladislav Naumenko viskas seitse, Enrico Anton viis, Rauno Aus ja Rauno Kopli neli, Marko Slastinovski, Martin Nerut ja Martin Kalvet kolm ning Juri Sokorovitš kaks väravat. Korra tabasid Arno Vare ja väravavaht Viktor Nikolajev, kes lennutas palli võõrustajate tühja väravasse.
Mänguaega said kõik Lätimaale sõitnud 13 Raasiku/Mistra käsipallurit. Võinuks kasutada 16 mängijat, aga osasid kimbutavad pisivigastused.
Pärast kohtumist sõideti tagasi piirilinna Valgasse, kus Jüri Lepa sünnipäevaks ja ühtlasi ka võidu tähistamiseks söödi torti. Homme hommikul suundutakse Ogresse. Mäng algab kell 13.00.
“Võttes arvesse Covid-19 reegleid on kodumaal parem öö veeta,” lausus Lepp.