Raasiku/Mistra tundis Eesti karikavõistlustel võidumaitset

Raasiku/Mistra käsipallurid alustasid Eesti karikavõistlusi 36:21 võiduga esiliiga meeskonna Tartu Ülikooli üle.

Raasiku spordihoones peetud karikasarja kaheksandikfinaali avakohtumine kulges esimestel minutitel võõrustajate taktikepi all. Külalised püsisid visalt kannul ja vahe oli kahe-kolme värava suurune. Poolaeg lõppes 13:10.

Teise poolaja alguses viskasid tartlased kaks väravat, seejärel läks meistriliiga meeskond oma teed. 46. minutiks juhtisid Jüri Lepa hoolealused 24:14 ja siis tüürisid mängu kindlakäeliselt võidule.

Jüri Lepp kommenteeris, et esimesel poolajal ei suutnud mehed headelt positsioonidelt väravat visata ja võiduootusest tekkis kramplikkus: “Me pole ju kaua võitnud, suutsime endale pingeid tekitada. Aga oli teada, et kui professionaalsemalt harjutav meeskond saab mängumasina käima, läheb vastastel raskeks.”

Rauno Kopli viskas võidu heaks 11, Juri Sohorovitš 6, Rauno Aus 5, Marko Slastinovski 4, Martin Nerut, Patrick Padjus ja Aleksander Kesküla 2 väravat. Ühe tabamuse said kirja Martin Kalvet, Arno Vare, Enrico Anton ja Vladislav Naumenko.

Korduskohtumine on Tartus 28. septembril. Nädalavahetusel seisavad Raasiku/Mistral ees kaks mängud Lätis, laupäeval Ludzas ja pühapäeval Ogres.

Jüri Lepa sõnul tegeletakse uue välismaalase värbamisega, sest Ukraina käsipalluri Igor Hurini meeskonda toomine läks luhta. “Vajame paremakäelist head viskajat, võimsust on juurde tarvis. Praeguse koosseisuga on hästi komplekteeritud Põlva Servitile, HC Tallinnale ja Viljandi HC-le keeruline võrdset vastupanu osutada,” lausus Raasiku/Mistra peatreener.