Eesti Käsipalli Liidu pilt

Võidukursil Raasiku/Mistra valmistub mängudeks Kehra ja Põlva meeskondaga

Neljanda mängu järjest võitnud Raasiku/Mistra jõudis Eesti karikavõistlustel veerandfinaali.

Raasiku/Mistra on tõusnud kursile. Ent võimete lakmuseproov ootab Jüri Lepa hoolealuseid ees eeoleval nädalavahetusel Aruküla spordihoones. Laupäeval, 2. oktoobril kell 17.00 algab Balti liiga mäng naabritega, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper meeskonnaga Anija vallast. Pühapäeval, 3. oktoobril kell 14.00 võõrustatakse Balti liigas nelja võiduga startinud Põlva Servitit.
Möödunud nädalavahetusel alistas Raasiku/Mistra Balti liigas kaks Läti esindust, laupäeval Ludza SK Latgolsi ja pühapäeval BK Ogre. Teisipäeval saadi Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaali korduskohtumises jagu Tartu Ülikooli esindusest ja edeneti kaheksa parema meeskonna hulka.
Peatreener Jüri Lepp ütles, et karikasarja veerandfinaali jõudmine oli vormistamise küsimus: “Kõikides mängudes oli meil paremus, vahetusmeeste pink oli pikem kui vastasel. Kogu suve tegime kõvasti tööd ja mäng-mängult on hakanud tekkima parem koostöö.”
Pühapäevases kohtumises BK Ogrega püsis seis veel teise poolaja alguses tasavägine. Siis raputas Raasiku/Mistra konkurendi kannult ja sai tulemusega 37:30 teise võidu Balti liigas. Martin Nerut viskas 9, Marko Slastinovski 6, Vladislav Naumenko, Rauno Aus ja Juri Sokorovitš 4 väravat.

LÄTIST KILBIGA KOJU

Lepp ütles, et BK Ogrest jagusaamine nõudis võrreldes eelmise päeva võiduga Ludza meeskonna üle oluliselt rohkem pingutamist: “Initsiatiiv kuulus kohtumise algusest saadik meile, aga paariväravalist edu viiele-kuuele väravale ei õnnestunud esimesel poolajal suurendada. Vahetusmängijad sekkusid hästi mängu ja tegid oma osa. Teisel poolajal paranes ka kaitse. Lootsime saada Lätist kaks võitu ja võidud ka võtsime koju kaasa.”
Marko Slastinovski sõnul oli meeskonnal võite väga vaja: “Positsioonimäng on muutunud kindlamaks, teatakse, millal ja kuhu väljakul liikuda. Paar ilusat momenti oli ka.”
Tulemusega 37:18 lõppenud kohtumises Tartu Ülikooliga olid tulemuslikumad Rauno Kopli 11 ja 17-aastane Arno Vare 7 väravaga. Lätis põhiraskust kandnud käsipallurid pingutasid edu kätte, peatreener andis rohkesti mänguaega vahetusmeestele. Väravasuul seisis Viktor Nikolajevi asemel Karel Hermas.
Selleks et nii Eesti liiga kui ka Balti liiga soosikutele vastupanu osutada, värbab Raasiku/Mistra veel üht välismängijat. Lepa sõnul oodatakse võõrleegionäri järgmisel nädalal: “Raske on praegu heal tasemel mängijaid leida. Vaatame, kuidas ta meile sobib.”

Raasiku/Mistra pressiteenistus

Teisipäeval, 28. septembril kohtus Raasiku/Mistra kodusaalis Tartu Ülikooli meeskonnaga.

Ta lisas, et nädalavahetusel seisavad ees Balti liiga mängud kahe tugeva Eesti meeskonna vastu. Laupäeval – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja pühapäeval Põlva Serviti.