HC Tallase esindusmeeskond Mistra on Eesti Karikavõitja

Mistra, Tallinna meeskond, pingelises finaalmängus tuli Eesti Karikavõitjaks.
Finaalmäng pakkus põnevat füüsilist mängu, kvaliteetseid väravaid ja tugevat pinget. Juba mängu varajases faasis näitas Mistra meeskond oma võimsust, avades skoori Vladyslav Naumenko ja Rasmus Otsa väravaga kolmandal minutil. Kodumeeskond suurendas oma edu, kui Martin Nerut ja Kaspar Lees tõid kaheksandal minutil skooriks 4:2.

Esimese poolaja lõpuks oli Mistra suutnud visata kuus väravat, samal ajal kui nad lubasid endale visata vaid neli. Võistkond suutis hoida mängu kontrolli all, kui väravavaht Armis Priskus lisas kaks järjestikust väravat, viies vahe 20. minutil kolmele väravale. Serhii Orlovskyi väravaga suurenes edu veelgi, saavutades neljaväravalise vahe seisuga 10:6. Minut hiljem jätkas Orlovskyi heas hoos, viies skoori 11:6-le. Esimese poolaja lõppes seisuga 12:9, andes Mistra meeskonnale selge eelise.

Teise poolaja alguses suutis Viljandi mõnevõrra läheneda, kuid Mistra hoidis endiselt juhtimist. 47. minutil oli seis 15:15, kuid Viljandi ei suutnud juhtima minna. Mängu lõpufaasis suutsid Martin Nerut ja Armis Priskus lisada kaks väravat, viies kodumeeskonna kahe tabamusega ette. Viigivärava tõi Viljandi Simon Drõgin 53. minutil, ja pärast normaalaja lõppu seis oli 19:19, suunduti karistusviseteni.

Karistusvisetel näitas Mistra kindlust ja võitis lõpuks karika skooriga 24:22. Mistra meeskonnast olid edukaimad Serhii Orlovskyi ja Vladyslav Naumenko, kes viskasid vastavalt 5 ja 4 väravat. Mängu parimateks mängijateks valiti väravavahid, kus Mistra Armis Priskus ja Viljandi Rasmus Ots tunnistati parimateks.

Pärast võitu väljendas Mistra väravavaht Armis Priskus rahulolu mängu emotsionaalsuse ja publiku toetuse üle. Kuigi Viljandi mängija Rasmus Ots tõdes, et võit jäi realiseerimise taha ja nad jäid hätta esimese poolaja krambi all, tunnustas ta siiski vastast ja märkis, et mäng oli nauditav, kuid kahjuks lõppes nende jaoks viigiga, viies mängu karistusviseteni.