Eesti Käsipalli Liidu pilt

Raasiku/Mistra alustas Eesti karikavõistluste veerandfinaali kaotusega

Raasiku/Mistra alistus Eesti karikavõistluste veerandfinaalseeria avamängus Kehras sealsele Horizon Pulp & Paperi meeskonnale 17:23.

Raasiku/Mistra käsipalluril Marko Slastinovskil avanes pärast normaalaja lõppu võimalus 7 meetri karistusviskega vähendada vahe viiele punktile, kuid suurte kogemustega Kehra esinduse väravavaht Mikola Naum tõrjus palli.

Raasiku/Mistral tuleb veerandfinaali teises kohtumises teha tasa kuuepunktine kaotusseis ja siis veel üks värav visata, sel juhul saaksid Jüri Lepa hoolealused poolfinaali.

Kaotajate liidriks tõusis Vladislav Naumenko, kelle teravad rünnakud kogu meeskonna püüdlustele kaasa aitasid. Kuid tema kaheksast väravast tagaajamisel ei piisanud.

“Naumenko tegi mängujuhina väga kõva etteaste,” ütles Lepp. “Kahjuks meeskonnakaaslased ei suutnud vajalikul tasemel tegutseda. Kui teha kuni kümme viset, aga neist läheb väravasse vaid üks-kaks, siis teeb rünnakupanus natuke kurvaks.”

Kehralased asusid kiirelt juhtima 3:0, 5:1 ja 7:3. Siis vähendas Naumenko tabamus kaotusseisu minimaalseks, kuid järgmise 13 minuti jooksul külalised skoori ei teinud ja poolaeg lõppes 12:6.

Teisel poolajal muutus jõudude vahekord võrdsemaks, ka Raasiku/Mistra koostöö kandis rünnakul rohkem vilja kui avapoolajal. Kindlalt tegutsenud kehralased juhtisid korraks juba 23:14 ega loovutanud kättevõidetud edu.

Lepp kahetses, et hoolealused mängu alguses lihtsaid eksimusi tegid, rolli omas ka väravavaht Naumi meisterlikkus: “Juhul kui ise ei suuda vähemalt 20 väravat visata, ei ole võimalik mängu võita. Kaitses tegutsesime normaalselt, aga rünnakul kiirustasime, ei pidanud kokkulepitud asjadest kinni, mängudistsipliin lonkas. Rünnaku parandamise kallal on vaja tõsiselt tööd teha.”

Järgmise nädala kolmapäeval, 27. oktoobril võõrustab Raasik/Mistra Kehra meeskonda Eesti meistrivõistluste mängus Arukülas. Samade esinduste veerandfinaali korduskohtumine leiab aset 9. novembril.

Kehralaste koostöö tugines suuresti David Mamporiale.

Lepa sõnul ei võtnud Mamporia ette individuaalseid sooritusi, vaid lõi enamasti häid võimalusi kaaslastele. “Noored ja vanemad mängijad moodustavad Kehral hea sümbioosi,” lisas Raasiku/Mistra peatreener.

Raasiku/Mistra meeskond jäi ilma kaitseväeteenistusse läinud Martin Kalvetita. Lisajõudu oodatakse välismaalt.

“Videote põhjal on tegu korralikul tasemel mängumehega, kes peaks tooma meile kogemusi ja oskusi juurde,” lausus Lepp lootusrikkalt.