Raasiku/Mistra pürgib Balti liigas keskmike sekka

Pühapäevases, 15. novembri Balti liiga matšis rühkisid Raasiku/Mistra käsipallurid sügavast orust mäejalamile, ent päris tippu ei jõudnud ja jõukohasena tundunud võit jäi saavutamata.

13. võistkonnana Balti liigaga liitunud Raasiku/Mistra peab toime tulema olukorras, kus nädalavahetustel peetakse kaks kohtumist järjest ja pühapäevane vastane on laupäeval mänguvaba ehk asub oma tahet peale suruma värskemana ja energilisemana.
Nii ka juhtus – Kaunase Granitas-Karys haaras esimestest minutitest alates ohjad ja leedulased kasvatasid edu. 19. minutil olid võõrustajad juba kümneväravalises kaotusseisus, 2:12.
Laupäevane neljapunktiline võit Alytuse Varsa-Stronglasa üle andis kinnitust, et Raasiku/Mistra liigub õigel kursis. Peatreener Jüri Lepa sõnul püsis pingutuse mõju hoolealuste jalgades ja kätes, kõige rohkem ilmselt õlgadest kõrgemal. Enda käimasaamisega oli tükk tegu ja väravate viskamisega nähti kurja vaeva.
“Tänavu on varemgi mitu korda juhtunud, et kui vastaste väravavaht teeb head tööd, siis tekib meie mängijatel palli väravasse toimetamisega probleeme. Visked olid sirgjoonelised ja läbinähtavad,” lausus Lepp.
Üheskoos saadi aru, et pikakasvulisele Kaunase meeskonna väravavahile pole meelepärane madalalt visatud pallide tõrjumine. “Kui hakkasime palli viskama alt poolt, siis saime ka väravaid,” sõnas Lepp.
Poolajaks vähendas Raasiku/Mistra kaotusseisu kaheksale väravale, 7:15.

“AU POISTELE, ET NAD EI ANDNUD ALLA!”

Pärast hingetõmbeaega tulid väljakuperemehed väljakule otsustusvõimeliste ja teotahtelistena. Üksteise järel tegid skoori Vladislav Naumenko, Patrick Padjus ja Aleksander Keskküla. Külalised vastasid küll samas viskerütmis ja kaotusseis suurenes taas, 10:19. Siis tabas Arno Vare kahel korral, sihile jõudis ka Padjuse vise. Võõrustajad pöörasid vaekausi enda kasuks ja tablool süttisid numbrid 17:20.
Tasavägine heitlus jätkus, ent kodumeeskonnal ei läinud vastaste selgroo murdmine siiski korda. Kohtumine lõppes 22:25.
Lepp tõstis esile hoolealuste vastupanutahet: “Au poistele, et nad ei andnud alla. Korraks tekkis kartus, et teenime suure sauna. Esimesel poolajal pidin ka kurje sõnu ütlema. Kordan – mängu alustades oli küsimus enda käimasaamises, mitte laupäevasest kohtumisest jäänud väsimuses. Oleme kõvasti treeninud ja valmis pingutama. Kahju, et seekord läks nii, oleks võinud püüda teist võitu järjest.”
Raasiku/Mistra asub turniiritabelis kolme võidu ja viie kaotusega 9. kohal. Lepp usub, et jõukohane on konkureerida keskmiste kohtade pärast: “Usun, et võit laupäeval ja võitluslik tagasitulek pühapäeval andsid kõigile kindlust.”
Naumenko viskas 7, Vare 4, Padjus 2, Marko Slastinovski 2, Juri Sokorovitš 2 ja Keskküla 2 väravat, Rauno Aus, Rasmus Varik ja Sander Sven Annula tabasid korra.