Raasiku/Mistra rõõmustas kodupublikut võiduga SK Tapa üle

Raasiku/Mistra rõõmustas kodupublikut võiduga SK Tapa üle

Raasiku/Mistra käsipallimeeskond teenis tulemusega 31:27 Eesti meistriliigas teise võidu ja asub turniiritabelis neljandal kohal.
Peatreener Jüri Lepp ütles enne kohtumist SK Tapa meeskonnaga, et ees seisab oluline mäng ühe põhirivaaliga heitluses parema koha eest kodustel meistrivõistlustel. Vastaste koosseis oli hooaja eel tugevnenud ja Raasiku/Mistra käsipalluritel tuli Arukülas peetud kohtumises olla valmis tasavägiseks vastasseisuks.
Külalised läksid juhtima 3:1 ja 8:5, Lepp vahetas nädalavahetusel kahes Balti liiga matšis Leedus head tõrjetööd teinud Viktor Nikolajevi asemele väravasuule Kristian Käbi. Võõrustajad spurtisid viigini 8:8 ja Vladislav Naumenko vise kasvatas edu, 12:9. SK Tapa rühkis järele ja puhkepausile mindi viigiseisus 13:13.
“Läksime kolme väravaga ette, kuid lasime neil järele tulla,” lausus Lepp. Ta selgitas, et kuigi hoolealustel olid eelnevad rasked mängud jalges, olid nad veidi värskemad kui konkurendid, kes kaotasid pühapäevase Balti liiga kohtumise Põlva Servitile suurelt, mis lubas põhitegijate jõuvaru hoida.
Viskehoogu sattunud Rauno Kopli viis kodumeeskonna juhtima 16:15 ja võrdne heitlus rullus teise poolaja keskpaigani. Kuni Kopli kaks tabamust ja Rauno Variku tulemuslik rünnak tõid tabloole edunumbrid 25:22.

ÜHTLANE KOOSSEIS ANNAB EELISEID

Lepp rääkis, et jalavigastusega kimpus Marko Slastinovski aitas meeskonda taas ainult kaitses ja Kopli täitis rolli hästi: “Ta tegi kõva mängu. Võime arvestada kahe vasakukäelise mehega.”
Peatreeneri sõnul on pikka hooaega silmas pidades hea, kui võrdväärseid mängijaid on rohkem ja koosseis suurem. 20-aastane Markus Kask hakkab jalavigastusest terveks saama, aga pikakasvulisele käsipallurile antakse veel aega, kuni ta väljakule tuleb.
SK Tapa kahandas seitse minutit enne matši lõppu kaotusseisu ühele väravale, ent finišispurdiks jagus Raasiku/Mistral rohkem nii võidutahet kui ka energiat. Sander Sven Annula pommvisked vormistasid lõpptulemuse 31:27.
“Annula mängis varem Tapa meeskonnas ja tahtis endise koduklubi vastu näidata, mida suudab,” lausus Lepp, kes oli tema resultatiivsust juba oodanud.
Tapa meeskond püsis löögiulatuses ja alles lõpuminutil võis peatreener tunda võidu ootust.
Lepa sõnul aitasid sagedased vahetused hoolealuste jõudu jaotada: “Balti liiga mängud istusid meestel sees. Neis matšides kõvasti tööd teinud Juri Sohhorovitš oli veel väsinud.”
Kopli kogus 9 väravat. Vladislav Naumenko panustas 5, Annula ja Enrico Anton 4, Rauno Aus ja Sohhorovitš 3 väravat ning tabamuse said kirja Martin Nerut, Aleksander Kesküla ja Rasmus Varik 1.
Järgmisel teisipäeval mängib Raasiku/Mistra Eesti meistriliigas Tallinna käsipallimeeskonnaga.

Loe ka handball.ee

Raasiku/Mistra pressiteenistus