Raasiku/Mistra taas mängu lainel

Raasiku/Mistra kohtus HC Vilniusega

Loe handball.ee artiklit

“Raasiku/Mistra kohtus Arukülas HC Vilniusega. Kodumeeskond jäi suurde kaotusseisu, võitles peaaegu välja viigi, ent ainult peaaegu – vastu tuli võtta 27:29 (9:15) kaotus.

Turniiritabelis oli HC Vilnius enne nädalavahetust viiendal kohal ja heitleb kindlasti lõpuni veerandfinaalipääsu eest, kuhu edenevad põhiturniiril 3.–6. kohale platseerunud tiimid. Arukülas platsile jooksnud meeskondi võis küll tabelis lahutada 15 punkti, aga novembris said leedukad kodusaalis Raasiku/Mistrast jagu kõige napimalt ehk 32:31.

Vilniuse ridadesse kuuluvad Balti liiga kaks paremat snaiprit – Martynas Lapinskas ja Vaidas Drevinskas olid senise hooajaga visanud vastavalt 129 ja 128 väravat. Raasiku/Mistra kahenädalane mängupaus oli tekitanud korraliku rooste, sest avaväravani jõuti, kui mängitud oli kuus ja pool minutit. Vilnius aga juhtis selleks hetkeks juba 5:0.

Leedu koondisega jaanuaris EM-finaalturniiril osalenud Mindaugas Urbonas tegi 11. minutil seisuks 9:3 ja ehkki Marko Slastinovski ja Sander Sven Annula vähendasid vahet, saabus peagi uus väravapõud. Vilnius sai 13:6 ette ja võitis poolaja 15:9.

Raasiku/Mistra tuli riietusruumist tõsise võitlushimuga. Slastinovski viskas juba oma seitsmenda ja kaheksa värava selles kohtumises ning tabama hakkasid teisedki. 39. minutil vähendas Vladimir Žitnikov vahe minimaalseks – 17:16. Veel kahel korral oli kodumeeskond vaid värava kaugusel viigist, ent seisu võrdsustada ei õnnestunud.

Vilnius põgenes uuesti viie väravaga eest ning ehkki Raasiku võitles lõpuni, tuli vastu võtta 27:29 kaotus. Slastinovski arvele jäi lõpuks 11 tabamust, Žitnikov viskas neli ja Annula kolm väravat. Võitjate poolel tabasid Drevinskas ja Lapinskas kuus korda.

“Ma ei tea, kuidas on see võimalik, et siin toimuvale Eesti ja Leedu klubide mängule tuuakse kohtunikud Leedust… Aga jah, ega me ise ka liiga hästi mänginud. Alguses ei suutnud mängujuht Vladislav Naumenko kuidagi mängu käima tõmmata. Ilmselt on seal ka mõningad kommunikatsiooniprobleemid,” sõnas Raasiku/Mistra peatreener Jüri Lepp.

“Muidugi oli teise poolaja võitlus ja tagasitulek väga hea, aga kui vastase nii kaugele eest lased, siis on raske. Jätsime ise ka mitmed head olukorrad kuue meetri pealt realiseerimata,” lisas Lepp, kes homme võõrustab Raasiku/Mistraga Leedu meistermeeskonda Vilniuse VHC Šviesat”