Raasiku/Mistra tee Eesti karikavõistlustel lõppes veerandfinaalis

Raasiku/Mistra jäi Eesti karikavõistluste veerandfinaalis HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi meeskonnale mõlemas matšis alla.

Kaks nädalat tagasi alistas Raasiku/Mistra Eesti meistrivõistluste mängus HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi esimest korda. Üle 30 aasta käsipallimaastikul tegutsenud Kehra meeskond oli teinud vajalikud taktikalised muudatused ja suutis Raasiku spordihoones peetud kohtumises algedu 3:0, 8:5 ja 11:8 saanud väljakuperemeeste eest mineku ära hoida.
Pärast viigiga 11:11 lõppenud esimest poolaega viisid Marko Slastinovski ja Martin Neruti tabamused Raasiku/Mistra kahe väravaga juhtima. Külalised kallutasid vaekausi järk-järgult enda kasuks, visates neli vastuseta jäänud väravat järjest. Võõrustajate kehvemasse mänguperioodi jäi ka kaheminutiline karistusaeg.
Kuigi Raasiku/Mistra käsipallurid vähendasid korraks neljale väravale suurenenud kaotusseisu minimaalseks, sai selgeks, et uks karikavõistluste nelja parema meeskonna finaalturniirile oli juba sulgunud.
Oktoobri keskel peetud Eesti karikavõistluste veerandfinaali avamängus jäi HC Kehra/Horizon Pulp&Paper peale kuue väravaga, 23:17. Mahajäämust tasa teha polnud Lepa hoolealustele enam jõukohane ja peatreener jagas mänguminuteid kõigile. Külalised võitsid 22:21 ja olid veerandfinaali kokkuvõttes paremad 45:38.

PAREMAKÄELISTE VISKAJATE VÄRAVAPÕUD

Lepa sõnul meeskondlik mäng alguses toimis: “Ülesanne oli võtta David Mamporia kinni, kuid siis lasime vastastel paaril korral läbi minna. Teenisime ka kaheminutilise karistuse ja Kehra tuli poolaja lõpuks järele.”
Jälle valmistas Raasiku/Mistrale meelehärmi HC Kehra Horizon Pulp & Paperi väravavaht Mikola Naum.
“Naumi ülemängimine tekitas suurt probleemi,” ütles Lepp. “Küsimus pole tema kogemustes, vaid pigem autoriteedis. Näis, et osa meie mängijaid olin juba enne viskele minekut olukorra kaotanud. Peame sellisest suhtumisest jagu saama.”
Kehra meeskonnale tuli appi teenekas Janar Mägi, kes on keskendunud klubi organisatsioonilisele tegevusele. Peale õlaoperatsioonil käinud Dmõtro Jankovski puudus külalistel ka Anton Borovski.
“Janar, kes on pikaajaline Eesti koondise mängija, aitas meeskonda ja kehralased tulid raskest seisust välja,” lausus Lepp, kelle käe all Mägi samuti on mänginud.
Lõviosa Raasiku/Mistra väravatest viskasid vasakukäelised mehed eesotsas Slastinovskiga, kelle arvele kanti 8 tabamust.
Lepa sõnul kahandab võistkonna resultatiivsust paremakäeliste viskajate vähene skooritegemine: “Jääb loota, et Ukrainast oodatud täiendus aitab probleemi lahendada. Ootame, millal tema töö- ja elamisluba korda saavad.”
Peale Slastinovski viskasid Raasiku/Mistra kasuks väravaid kaheksa meest: Rauno Kopli 3, Rauno Aus, Nerut ja Sokorovitš 2, Sander Sven Annula, Enrico Anton, Vladislav Naumenko ja Danel Žigadlo ühe värava.
Nädalavahetusel võõrustab Raasiku/Mistra Aruküla spordihoones peetavates Balti liiga kohtumistes Leedu meeskondi. Laupäeval kell 17.00 algab mäng Alytuse Varsa-Stronglasaga ja pühapäeval kell 14.00 Kaunase Granitas-Karysega.
Lepp häälestab hoolealuseid tugevaks heitluseks Alytuse meeskonna vastu, et Balti liiga kahe võidule lisa hankida. Septembri lõpus sai Raasiku/Mistra jagu Läti esindustest Ludza SK Latgolsist ja BK Ogrest.