Raasiku/Mistra võitles Balti liiga liidri Põlva Servitiga nagu võrdne võrdsega

Raasiku/Mistra võitles Balti liiga liidri Põlva Servitiga nagu võrdne võrdsega

Nädalavahetusel Balti liigas kaks matši pidanud Raasiku/Mistra kaotas tasavägises heitluses Põlva Servitile ja alistas kindlalt HC Kehra Horizon Pulp & Paperi meeskonna.

Üks Põlva Serviti juhtmängijaid Ülljo Pihus hindas pärast kodusaalis Mesikäpa hallis saadud nappi võitu 26:24 peatreener Jüri Lepa hoolealuste vastupanu kõrgelt: “Raasiku/Mistra mängis väga hästi.”
Raasiku/Mistra käsipallurid juhtisid enamiku 60 minutist. Pärast poolajaedu 11:10 suurendasid Vladislav Naumenko ja Vladimir Žitnikovi tabamused vahe kolmele väravale, 15:12. Seitse minutit enna matši lõppu tegi Naumenko seisuks 23:21.
Siis kallutasid pikema vahetusmeeste pingiga võõrustajad vaekausi enda kasuks ja viskasid neli vastuseta jäänud väravat. Poolteist minutit enne lõppu kahandas Martin Neruti tabamus vahe ühele väravale. Lõpptulemuse 26:24 vormistas Henri Sillaste, kes lõpus, kui Raasiku/Mistra kasutas seitsmendat väljakumängijat, saatis palli kahel korral tühja puuri.
Lepa pidas kõva heitlust Servitiga Raasiku/Mistra tegutsemisaja kõige tugevamaks etteasteks: “Veel kaks minutit enne lõppu polnud selge, kelle poole paremus langeb, olime võidule lähedal.”
Serviti käsipallurid teenisid pärast külaliste eksimusi väravaid kiirpealetungidega.
“Servitil on oluliselt rohkem tagamängijaid ja kui me tegime pallikaotusi, siis nad jooksid hooga rünnakule,” lausus Lepp. “Oli oht, et vastaste kiirrong tuleb peale. Hakkasime väsima. Oleks pidanud kuus-seitse minutit enne lõppu tooma pingilt värskemaid mehi väljakule, siis võinuksime kauem vastu pidada.”
Kokkuvõttes hindas Lepp meeskonna võitluslikkust kõrgelt: “Aruküla spordiklubi poisid koos treenerite Andrus Rogenbaumi ja Toivo Järvega olid turniiril Põlvas ning tegid kõva lärmi. Mängisime pooleldi nagu kodusaalis.”
Raasiku/Mistra kasuks viskasid Naumenko 11, Žitnikov 5, Enrico Anton 3 ja Juri Sokorovitš 2 väravat, ühe tabamuse said kirja Nerut, Aleksander Kesküla ja Marko Slastinovski. Väravas tegi head tööd Kristian Käbi.
Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting ütles Eesti käsipalliliidu lehel: „Mäng oli põnev ja selliseid on meeskonna kasvatamiseks ka vaja. Raasiku mängis täna väga hästi, Naumenkol oli arusaadavalt emotsioonid kõrgel ning tegi hea partii.“
Pühapäeval Kehras mängides haarasid Lepia hoolealused kohe initsiatiivi. Nad spurtisid 4:1 ja juhtisid poolajale minnes 11:7.
Teisel poolajal kasvatasid Slastinovski ja Žitnikov edu kuuele väravale, 13:7. Mäng lõppes 26:17. Naumenko viskas 5, Žitnikov, Nerut ja Arno Vare 4 väravat.
Lepa sõnul puudusid Kehra meeskonnal mitu käsipallurit ja nende niigi “õhuke koosseis” oli sel korral veel õhem.
Raasiku/Mistral seisavad ees veel kaks Balti liiga mängu Lätis. Turniiri juhivad Põlva Serviti ja Viljandi HC 38 punktiga. Kehra asub 16 punktiga üheksandal, Tapa SK 13 punktiga 11. ja Raasiku/Mistra 11 punktiga 12. kohal.

MIINUMUMEESMÄRK EESTI MEISTRILIIGAS ON NELJAS KOHT

Peatähelepanu langeb juba eeloleval nädalal rohkem Eesti meistriliigale. Kolmapäeval läheb Raasiku/Mistra Arukülas vastamisi Tallinna käsipallimeeskonnaga.

Lepa sõnul on miinimumeesmärk neljas koht, aga vaim seatakse valmis ka medali püüdmiseks: “Kõigil meeskondadel on seljataga pikk hooaeg. Kaalukeeleks võib osutuda, kes suudab vältida vigastusi, paremini vormis püsida ja jõudu jaotada. Meil pole võimsust, peame vastastest targemalt mängima. Olen sügisest alates järk-järgult õppinud tundma, milleks keegi on suuteline ja milleks mitte. Võistkond vajas kokku sulamiseks aega. Esialgu olen veel ettevaatlik tegema järeldust, et oleme sammu edasi astunud. Eks kevadised mängud annavad vastuse.”