Rumalad eksimused tõid Raasiku/Mistrale kaotuse

Rumalad eksimused tõid Raasiku/Mistrale kaotuse

Raasiku/Mistra käsipallurid kaotasid Kalevi spordihallis peetud Eesti meistrivõistluste mängu Tallinna meeskonnale 17:24.

Tasavägise alguse järel, kui tablool püsisid võrdsed numbrid 1:1 ja 4:4, eksisid Raasiku/Mistra käsipallurid vahetustel. Kohtunikud määrasid neile reeglite rikkumiste tõttu kolm kaheminutilist karistusaega ja väljakuperemehed kasutasid arvulist ülekaalu kindlakäeliselt.
Raasiku/Mistra meeskonna peatreener Jüri Lepp pidas vahetuste vigu lapsikuteks: “Kes läks vale koha peal mängu, kahel korral oli meil väljakul seitse meest. Kodumängu lauakohtunikud nägid eksimusi ja see tõi meile lühikese aja jooksul kuus karistusminutit. Ma ei mäleta enda treeneritöö ajast, et midagi sellist oleks varem juhtunud. Oleme kokku leppinud, kes keda vahetab. Mängijate kohustus on lubamatuid olukordi vältida.”
Lihtsad eksimused said mängu lõpptulemuse suhtes kaalukaks. Ligi 13 minutit püsis Raasiku/Mistra skoor muutumatuna ja Tallinna käsipallurid suurendasid edu kuuele väravale, 10:4. Poolajale minnes juhtis Tallinna meeskond 12:6.
“Kahjuks polnud meil jõudu, et kaotusseisu tasa teha, meie mäng lonkas palju,” ütles Lepp. “Teisel poolajal püüdsime ka seitsmekesi vahet vähendada, aga see ei toonud tulemust.”
Võistkondlikku vastupanujõudu vähendas mängujuht Vladislav Naumenko haigestumine pärast möödunud nädala võidukat Eesti meistriliiga matši Tapa meeskonnaga.
“Naumenko aitas meid poolhaigena, võib vaid oletada, mida suutnuksime siis, kui ta olnuks terve. Palju jäi mängujuhi rollis Arno Vare õlule, kuid noorele käsipallurile peab veel andma aega, et ta harjuks vastutust võtma,” lausus Lepp.
Väravavahtide Viktor Nikolajevi ja Kristian Käbi tõrjetegevusega jäi Raasiku/Mistra peatreener rahule. Kehva mängu ei saa kaua põdeda, jätkatakse puuduste kallal töötamist.
Raasiku/Mistra kasuks viskasid Enrico Anton neli, Vare, Rauno Kopli ja Aleksander Kesküla kolm ning Rauno Aus kaks väravat, Naumenko ja Sander Sven Annula tabasid korra.
Järgmisel nädalal seisavad Raasiku/Mistral ees kaks Balti liiga mängu, kolmapäeval Viljandis ja laupäeval Tapal. Käsipallurid, keda Balti liigas ja Eesti meistrisarjas vähem kasutatakse, osalevad Tallinna meistrivõistluste kohtumistes.

Raasiku/Mistra pressiteenistus

Loe ka handball.ee