Visalt võidelnud Raasiku/Mistra alistus Viljandi HC meeskonnale

Raasiku/Mistra kaotas Balti liiga kohtumise Viljandis sealsele käsipalliklubile 21:26.

Raasiku/Mistra värvides debüteeris Venemaa käsipallur Vladimir Žitnikov, kellelt peatreener Jüri Lepp ootab lisajõudu rünnakul. Eemale jäi hüppeliigese vigastusega kimpus Marko Slastinovski. Terava viskekäega mängumees oli juba mõnda aega aidanud kaaslasi trauma kiuste, viimaks otsustati – tuleb keskenduda taastusravile.

Tasavägiselt kulgenud esimeste minutite järel jäi Raasiku/Mistra väravate viskamisega jänni, olulist osa etendas väljakuperemeeste väravavaht Rasmus Ots, kes Lepa sõnul tegi väga head tõrjetööd.

Viljandi HC asus juhtima 6:3 ja 10:7. Vaheajale mindi koduesinduse eduseisus 14:10, külaliste kasuks olid nii Vladislav Naumenko kui ka Juri Sohhorovitš panustanud kolm väravat.

Teisel poolajal sattus hoogu Kristo Voika ja Viljandi HC suurendas edu kuuele väravale. Ent Raasiku/Mistra ei vandunud alla. Sihile jõudsid Naumenko kaks 7 meetri karistusviset. Kaotusseisus 13:18, kui võõrustajad kandsid kaheminutilist karistusaega, vähendasid vahet Rauno Kopli, avavärava kirja saanud Žitnikov ja palli tühja puuri lennutanud väravavaht Viktor Nikolajev.
Kui viljandlased taas kaheminutilise karistuse teenisid, andis Naumenko tabamus veel kord lootust tagaajaja rollist pääsemiseks. Jälle võttis rünnaku lõpetamise enda kanda Voika, kes viskas kõik enda seitse väravat teisel poolajal. Žitnikov realiseeris 7 meetri karistusviske, ent Voika tegutses pidurdamatult – 24:19.

Lepa sõnul möödus kohtumine Balti liigas liidri vastu kõva võitluse tähe all ja hoolealuste vastupanutahe püsis lõpuni: “Esimesel poolajal lasti tegutseda äärmiselt jõuliselt. Teisel poolajal muutsid kohtunikud suhtumist. Meil tekkisid võimalused kaotusseisu vähendada ja paaril korral jõudsime kahe värava kaugusele. Siis lahendasid viljandlased kiiresti rünnakuid, meie koostöö jättis paremat soovida. Üks väljateenitud 7 meetri karistusvise jäi kohtunikul märkamata.”
Raasiku/Mistra kasuks viskasid Naumenko seitse, Sohhorovitš ja Kopli kolm, Enrico Anton ja Žitnikov kaks väravat, Nikolajev, Rauno Aus, Sander Sven Annula ja Danel Žigadlo tabasid korra.

Laupäeval kohtub Raasiku/Mistra Balti liigas võõrsil Tapa meeskonnaga.