Raasiku/Mistra on karikasarja poolfinalist

Loe Käsipalli Liidu leht

“Pühapäeval selgitati kolmas võistkond tänavuste meeste karikavõistluste finaalnelikusse. Raasiku/Mistra revanšeeris korduskohtumises HC Tallinn 2 vastu avamängu neljaväravalise kaotuse ning võitis 27:21 (12:10). Kahe mängu kokkuvõttes edenes Raasiku/Mistra nelja parema hulka koondtulemusega 52:50.

Kahe meeskonna avamäng peeti kuu aega tagasi ning HC Tallinn 2 jäi toona avapoolajal viieväravalisse kaotusseisu, ent pööras selle mängu lõpuks 29:25 võiduks. Vahepealse aja jooksul polnud kumbki võistkond võidurõõmu maitsnud – Raasiku/Mistra jäi meistriliigas alla tippklubidele, pealinlased ei saanud esiliigas jagu kahest Põlva meeskonnast.

Tallinn 2 alustas korduskohtumist bravuurikalt ja asus seitsme minutiga 4:0 juhtima. Raasikulaste peatreener Jüri Lepp kasutas kiirelt minutilist mõttepausi ning Martin Kalvet ja Martin Nerut vähendasid vahet. Hästi kannatas kodumeeskond ära kahemehelise vähemuse ja 18. minutil viis Markus Kask kaotusseisu minimaalseks, 6:7.

Külalised hoidsid edust veel mõnda aega kinni, kui täpsed olid Kristjan Järv ja Janis Selge. 26. minutil jõudis Raasiku viigini pärast Rasmus Variku tabamust ja hetk hiljem viis Kask meeskonna esmakordselt juhtima, 10:9. Tallinn 2 jäi omakorda topeltvähemusse ning kaheksa minutiga 5:0 vahespurdi teinud Raasiku sai Taavi Tibari täpse karistusviske järel 12:9 ette. Jorma Käsperi tabamus seadis poolajaseisuks 12:10.

Vastupidiselt avapooltunnile alustas Raasiku teist suurepäraselt – Nerutilt üks ja Marko Slastinovskilt kaks väravat ning edu kasvas 35. minutil esimest korda vajaliku viie väravani. Viis minutit hiljem tegi Kask kolmeväravalise spurdi lõpetuseks juba 18:11. Sten-Erik Lepp ja Pavel Balabko vähendasid aga vahe jälle viiele.

Viis-kuus väravat oli vahe, mis Raasikule sobis ja lähemale lubada vastast ei soovitud. 52. minutil tuli Neruti tabamuse järel seisuks 22:15, aga Palle Viilu kaks väravat tõid tabloole 22:17. Närvesöövate ja põnevate lõpuminutide järel jäid raasikulased peale 27:21 ja said kahe mängu kokkuvõttes kaheväravalise paremuse – 52:50.

Hooaega meistri- ja karikavõistlustel kaheksa järjestikuse kaotusega alustanud Raasiku/Mistra sai nii esimese võidu ja sellise, mis meeskonna kohe karikasarja finaalnelikusse viis. Nerut ja Kalvet viskasid võitjate kasuks kuus ning Slastinovski viis väravat. Kaotajatel tabasid Käsper, Viilu ja Balabko kolm korda.

Karikavõistluste finaalturniiril on nüüd koha kindlustanud Põlva Serviti, SK Tapa/N.R. Energy ja Raasiku/Mistra. Neljas poolfinalist selgub paarist HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Tallinn. Avamängu võitis eile 30:23 Kehra, kes võõrustab ka korduskohtumist 19. detsembril.

Pildil: Peatreener Jüri Lepp leidis õiged käigud ning viis Raasiku/Mistra hooaja esimese võiduni ja karikavõistluste finaalnelikusse. (Foto: Helin Potter/arhiiv).”