Eesti Käsipalli Liidu pilt

Raasiku/Mistra teenis Balti liigas kolmanda võidu

Raasiku/Mistra teenis Balti liigas kolmanda võidu

Raasiku/Mistra käsipallurid häälestusid külla sõitnud Alytuse Varsa-Stronglasa meeskonda Balti liiga mängus võitma ja jõudsid tulemusega 30:26 sihile.
Peatreener Jüri Lepa sõnul tuli turniiritabeli lähikonkurent kindlasti alistada: “Rõhutasin, et pean vastase alistamist jõukohaseks. Kus siis veel neid võita saada, kui mitte endasuguste meeskondade üle!”
Käsipallurid kuulsid sõnumit ja võtsid selle hästi omaks. Lepp oli vaadanud viite Alytuse meeskonna mängu videosalvestist, teadmine rivaalide tugevusest ja haavatavusest oli hoolealustel olemas.
Algedu 3:1 asendus peagi viigiga 3:3, siis suurendasid Marko Slastinovski, Martin Neruti ja Rauno Kopli väravad edu kolmele väravale. Peagi juhtisid väljakuperemehed nelja väravaga, 9:5 ja 13:9. Avapoolaeg lõppes 16:14.
Skoori tegid Raasiku/Mistra kasuks kümme mängijat, mis tegi kodumeeskonna rünnaku vastaste jaoks ohtlikumaks. Teisel poolajal suurendasid Lepa hoolealused edu juba viiele väravale, otsustavalt lahti rebida aga ei suutnud.
“Võib-olla aitas mängijatel psühholoogist barjääri ületada asjaolu, et kohe mängu alguses hakkasid pallid väravasse lendama ja sellest tekkis kindlustunne,” lausus Lepp ja lisas, et kui korra oled juba värava visanud, siis järgmistel üritustel tegutsed sama kindlalt, mis loob eelduse järgmiseks resultatiivseks rünnakuks.

KRISTIAN KÄBI HEA TÖÖ VÄRAVASUUL

Pärast Slastinovksi 7 meetri karistusviske realiseerimist süttisid tablool numbrid 27:23 ja võõrustajate ülesanne oli edu hoida.
“Kui oled juhtiv pool, siis on lihtsam tegutseda,” sõnas Lepp. “Oli võimalus vahet veelgi kasvatada, paraku ei tabanud healt positsioonilt sooritatud visked. Vastased tulid jälle järele. Õnneks väike edu püsis, saime Leedu esinduse liidrid päris hästi kinni võetud. Samas ei saanud oma meeskonna mängijate vahetamisega riskida.”
Väravasuul seisis Kristian Käbi. Viktor Nikolajev tõrjus edukalt kaks 7 meetri karistusviset.
Lepa sõnul on meeskonnas kolm enam-vähem võrdset väravavahti ja seepärast tuleb anda mänguvõimalust kõigile.
Slastinovski viskas 5, Vladislav Naumenko 4, Nerut 4, Rauno Kopli 4, Enrico Anton 3, Sander Sven Annula 3, Rauno Aus 3, Aleksander Kesküla 2 väravat ning Juri Sokorovitš ja Danel Žigadlo tegid korra skoori.
Aruküla spordihoones elas kodumeeskonna võidule kaasa arvukas pealtvaatajaskond. Lepa sõnul toovad võidud käsipallisõbrad saali: “Loodan, et hea emotsioon aitab meid ka pühapäevases kohtumises.”
Pühapäeval, 14. novembril kell 14.00 võõrustab Raasiku/Mistra Kaunase Granitas-Karyst, turniiritabelis eespool asuvat Leedu meeskonda.

Loe ka handball.ee

Raasiku/Mistra pressiteenistus