Raasiku/Mistra teenis Balti liigas punktilisa

Raasiku/Mistra teenis Balti liigas punktilisa

Raasiku/Mistra 2022. aasta võistlused algasid kahe Balti liiga mänguga Arukülas – laupäeval kaotasid väljakuperemehed Viljandi HC meeskonnale 25:31 ja pühapäeval tegid SK Tapa esindusega viigi 26:26.

Kohtumises Viljandi käsipalluritega juhtis Raasiku/Mistra 3:2. Siis loovutasid peatreener Jüri Lepa hoolealused ohjad. Nad jäid avapoolaja keskel kaotusseisu 3:9 ja poolajavileks 11:16.

Teisel poolajal suurendas Kristo Voika tabamus külaliste edu kuuele väravale, siis alustasid Raasiku/Mistra mängijad tagaajamist. Tänu kaitse tugevdamisele ja väravavaht Karel Hermase tõrjetööle kahanes vahe paaril korral kolmele väravale. Ent võõrustajad jäid hätta Viljandi HC kiirrünnakute pidurdamisega ja tuli leppida kaotusega.

Lepp kahetses, et hoolealused lubasid juba avapoolajal vastastel saavutada suure eduseisu: “Esimesed viisteist minutit mängisime väga nõrgalt. Tegime lihtsaid pallikaotusi, vastased said kiirrünnakutega kergeid väravaid. Teisel poolajal saime paaril korral vahe kolmele väravale. Juhul kui suutnuksime veel värava võrra viljandlaste edu vähendada, andnuks see võimaluse tuua mängu murrang.”
Raasiku/Mistra pidi mängima Viljandi HC meeskonnaga juba kolmapäeval Eesti meistriliigas, kuid meeskonnas tekkis koroonaviiruse puhang. Positiivse Covid-19 proovi andsid väravavaht Kristian Käbi ja Aleksander Kesküla.

Lepa sõnul tuli kohtumine edasi lükata: “Kartsime, et koroonaviirus tabab meeskonda laiemalt, seepärast ei hakanud mängimisega riskima.”
Ainsana jäi nädalavahetuseks väravavahtidest rivvi Hermas. Venemaa kodaniku Viktor Nikolajevi tööluba ei pikendatud ja ta lahkus kodumaale.

“Laupäevane mäng oli kõigil meestel jalges”

Lepa sõnul tegi Hermas laupäevases matšis head tõrjetööd, kuid pühapäeval võis märgata tema tegutsemises väsimuse märke.
“Laupäevane mäng oli kõigil meestel jalges, pühapäeval polnud neil samasugust värskust ja erksust,” lausus Lepp. “Tapa meeskond tuli mängima puhanuna. Võistluskalendri koostajad otsustasid panna meid kui turniirile lisandunud kolmeteistkümnendat meeskonda kõikidel nädalavahetustel mängima kahel päeval järjest ja see olukord tuleb meil lihtsalt välja kannatada.”
Raasiku/Mistra käsipallurite algkiirendus jättis taas soovida, SK Tapa asus juhtima 5:1. Võõrustajad leidsid vastupanu võimalusi ja Juri Sokorovitši tabamus tõi tabloole viigi 10:10.

Avapoolaja lõpuminutid läksid Lepa sõnul käest: “Kõigepealt viskasid vastased palli oma mängija jala pihta, kust see põrkas neile tagasi ja kohe tuli ka värav. Kohtunik ütles hiljem, etei märganud määrusterikkumist. 20 sekundit enne poolajavilet patustasime pallikaotusega. Teenisime karistuse ja vastased realiseerisid 7 meetri viske.”

Avapoolaja viimasel minutil teenisid kaheminutilise karistuse nii Sokorovitš kui ka Vladimir Žitnikov, teist poolaega alustas Raasiku/Mistra kahemehelises vähemuses. Külalised kasvatasid edu neljale väravale, 17:13 ja 20:16.
Žitnikov realiseeris kolm 7 meetri karistusviset ja võõrustajad seadsid jalule viigi 21:21. Taas läksid külalised paari väravaga juhtima, taas suutsid Raasiku käsipallurid viigistada, 24:24.

Kaotusseisust 24:26 tõid meeskonna viigisadamasse Patrick Padjuse ja Marko Slastinovski tabamused.
Lepp rõõmustas viigipunkti üle ja tõi välja positiivseid märke, millele meeskond saab tugineda hooaja teisel poolel, kui peatähelepanu on Eesti meistriliiga mängudel: “Žitnikov tegi teisel poolajal väga kõva etteaste. Tänu jaanuarikuu treeningutele on Venemaa käsipallur märksa paremas kehalises vormis kui meiega liitudes. Pikalt vigastusepausilt on tagasi Markus Kask, kes tugevdab meie kaitset. Kogu meeskond harjutas vahepeal hoolega. Koosseisus on piisavalt mängijaid, kes suudavad oma osa anda, kui keegi mingil põhjusel välja langeb.”
Väravate viskajad Viljandi HC vastu: Martin Nerut 5, Patrick Padjus 4, Markus Kask 3, Vladimir Žitnikov 3, Enrico Anton 2, Vladislav Naumenko 2, Sander Sven Annula 2, Rauno Aus 1, Marko Slastinovski 1, Juri Sokorovitš 1, Urmas Rõuk 1.
Väravate viskajad SK Tapa meeskonna vastu: Žitnikov 7, Naumenko 6, Nerut 4, Padjus 3, Slastinovski 2, Sokorovitš 2, Kask 1, Anton 1.

Raasiku/Mistra pressiteade